Регламент обробки інформації
Відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, кожна особа має право звернутись до органу влади за допомогою петиції про збір підписів на користь того чи іншого питання, яке потребує розгляду. Звернення це може бути здійснене одноосібно, колективно, чи від громадської організації.
Для того, щоб створити петицію, потрібно зареєструватись на сайті. Важливо, що електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
Автор петиції, подаючи її на розгляд органу місцевого самоврядування, повинен заповнити відповідну форму, де буде вказана суть звернення, ПІБ її автора, електронна адреса. Автор несе повну відповідальність за зміст питання, порушеного в петиції.
Місцева влада впродовж десяти днів зобов’язується розглянути та оприлюднити петицію на офіційному сайті з інформацією про дату початку збору голосів, кількість та перелік осіб, які її підтримали. Лише в разі, якщо петиція не відповідає вимогам закону, орган місцевого самоврядування може відмовитись її публікувати на сайті, однак автор петиції має бути повідомлений про результати розгляду та причини відмови.
Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється у розділі електронних петицій не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку.